EN
La Fonica Quartet to wyjątkowy zespół muzyków dla których inspiracją od początku
istnienia ( 1995r. ) była ekspresja dźwięku.
Połączenie szerokiej kolorystyki brzmienia akordeonu z instrumentami smyczkowymi przyniosło niespotykaną dotąd w Polsce nową jakość muzyczną.

La Fonica Quartet jest jednym z pierwszych w Polsce zespołów kameralnych w takim składzie, który w sposób mistrzowski wykonuje perły muzyki klasycznej oraz hity muzyki popularnej: Wieczór w krainie Czardasza, Muzyka Starego Wiednia, Sentymentalne Musicale, Pieśni Neapolitańskie i Najpiękniejsze Tanga Świata w tym Tango Nuevo, którego twórcą i popularyzatorem był Astor Piazzolla - to wyjątkowe propozycje koncertowe zespołu.

Doskonałe aranżacje oraz bardzo wysoki poziom artystyczny wszystkich muzyków stanowią o niepowtarzalnym stylu tego zespołu i wielu jego sukcesach, zarówno wśród słuchaczy jak i krytyki muzycznej. La Fonica Quartet zapraszany jest na ważne imprezy kulturalne w całej Polsce i za granicą, koncertował m. in. w Szwajcarii, Niemczech , Włoszech. Zespół bierze udział w koncertach dobroczynnych, dokonuje nagrań dla radia i telewizji.

La Fonica Quartet jest sukcesywnie wyróżniany i nagradzany w dziedzinie twórczości artystycznej. Członkowie zespołu to Ludzie Roku 2002 i 2011 w kategorii Kultura w Pile.

Koncert w wykonaniu La Fonica Quartet to z pewnością niezapomniane i wyjątkowe wydarzenie!